VVD Westfriesland biedt gedeputeerde stikstofpetitie aan

geplaatst in: Nieuws | 0

Gedeputeerde Esther Rommel van Natuurbeheer heeft tijdens de Landbouwshow in Opmeer een stikstofpetitie in ontvangst genomen van alle VVD-raadsleden en wethouders uit Westfriesland.

Wethouder Rosalien van Dolder uit Koggenland: “Het door ons kabinet voorgestelde stikstofbeleid baart velen in onze regio grote zorgen. Boeren en tuinders voelen zich radeloos en vrezen voor hun bedrijf, maar ook veel inwoners buiten de agrarische sector maken zich zorgen over de toekomst van het platteland. Wij vinden dat uitgangspunten helder en realistisch moeten zijn.”

De brief wordt ook naar premier Rutte gestuurd en stikstofminister Van der Wal. Rommel deed na ontvangst van de petitie geen toezeggingen, maar sprak wel van een ’goed gebaar’. “We moeten er samen uit zien te komen”, deed zij een handreiking.

Bekijk hier de volledige brief van de zeven Westfriese VVD-fracties en -wethouders.